Rick a Morty již brzy ve vašem obýváku!

RAM CZ DABING ANNOUNCE

A je to tady! Animovaný seriál Rick and Morty, z kterého se stal téměř přes noc celosvětový hit, si již brzy najde cestu i k nám. Po několika letech čekání a proseb se tuzemští fanoušci oficiálně dočkají českého znění. Do našich končin tento fenomén nepřinese stanice Prima Cool, jak se možná mnozí domnívali, nýbrž její sesterský kanál Prima Comedy Central. Když se nad tím zamyslíme, není to až tak překvapivé. Zatímco Prima Cool se dospělejším animákům vyhýbá, česká verze Comedy Central vysílá prakticky jeden za druhým a ani se nebojí pouštět vybrané pořady bez cenzury – což by mohlo hrát v Rickův a Mortyho prospěch. Přestože datum premiéry nebylo zatím stanoveno, mělo by se tak stát ještě tento rok. Bližší informace bychom se měli dozvědět po tiskové konferenci skupiny Prima, kde budou představeny její podzimní plány.

A co samotný dabing, ptáte se? Na výsledek si budeme muset pochopitelně ještě chvíli počkat, ale podle obsazení to vypadá minimálně nadějně. Nadabována byla první řada a probíhal na ni casting – což nebývá u podobných případů úplně zvykem. Hlavním kandidátem pro našeho bláznivého vědce byl geniální Jiří Lábus, kterého se bohužel nepodařilo sehnat. Uvažovalo se také například o Jiřím Dvořákovi, Petru Rychlém a Pavlu Tesařovi. Volba nakonec padla na Josefa Cardu, který si už dědu Ricka zkusil v jedné epizodě Simpsonů – kde dlouhá léta dabuje postavu Lennyho. Původně, stejně jako v originále, měl pan Carda namluvit i vnuka Mortyho. Tomu byl však přidělen vlastní dabér a to v podobě dle nás nepříliš originálního a hojně obsazovaného Michala Holána. Ten byl slyšet v seriálech jako Vlčí mládě, Scrubs, Kouzelníci z Waverly nebo Živí mrtví. Uvidíme, jak se s tím popral. Otce Jerryho dabuje Pavel Vondra – známý svým hlasem jako postava Romana Pearce z Rychle a Zběsile, Lennoxe z Transformers či Sawyera ze Ztracených. V poslední době propůjčil svůj hlas i Tomu Cruiseovi. U matky Beth byla po rozstřelu s Ivanou Andrlovou zvolena Hana Ševčíková. Tu mohou diváci pamatovat jako Paige Matthewsovou z Čarodějek, Camil Wrayovou ze spin-offu Hvězdné brány s podtitulem Hluboký vesmír nebo April O’Neilovou z posledních animovaných Želv Ninja. Summer, Mortyho sestru, ztvárnila Nikola Votočková. Uvažovalo se ale také o Týně Průchové a Ivaně Korolové. Pana učitele Goldenfolda získal Martin Zahálka. Po ženském přirození pojmenovaným ředitelem školy bude Martin Preiss. Mortyho tajnou láskou, Jessicou, je Anna Suchánková. Její hlas je povědomí ze seriálů Vláda, Violetta či iCarly. V českém znění se dále předvedou Ludmila Molínová, Adéla Kubačáková, Daniel Krejčík, Petr Gelnar, Miloš Vávra a Jakub Saic. Režie se ujmula Kateřina Březinová a to ve známém studiu S Pro Alfa.

A jak jste s obsazením spokojeni vy? Doufáme, že dáte dabingu šanci a stejně jako my se na tento jedinečný pořad z dílny Adult Swim budete ve svém rodném jazyce dívat!

Sledujte pro aktuální informace nadále náš Facebook a web. S blížící se třetí řadou připravujeme další zajímavý obsah 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *